API Delevan S4924R-273H
S4924R-273H picture photo
Mfg. Part Number
S4924R-273H
Brief Description
FIXED IND 27UH 504MA 1.19 OHM
Datasheet Download
S4924R-273H.pdf
Availability of S4924R-273H
QUANTITY
S4924R-273H Order Process
Ship out your order
Specifications of S4924R-273H
Internal Part NumberEIS-S4924R-273H
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±3%
Current Rating504mA
Current - Saturation195mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.19 Ohm Max
Q @ Freq45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant38MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S4924R-273H
Related LinksS4924, S4924R-273H Datasheet, API Delevan Distributor
S4924R-273H Details Description
Related parts for S4924R-273H
MOSFET N-CH 20V 32A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC BUS BUFF/DVR TRI-ST SC705 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
PUNCH UNIT-64MM datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS .100 SGHT TAIL datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf