API Delevan S4924R-391J
S4924R-391J picture photo
Mfg. Part Number
S4924R-391J
Brief Description
FIXED IND 390NH 1.45A 180 MOHM
Datasheet Download
S4924R-391J.pdf
Availability of S4924R-391J
QUANTITY
S4924R-391J Order Process
Ship out your order
Specifications of S4924R-391J
Internal Part NumberEIS-S4924R-391J
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance390nH
Tolerance±5%
Current Rating1.45A
Current - Saturation1.45A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Q @ Freq44 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S4924R-391J
Related LinksS4924, S4924R-391J Datasheet, API Delevan Distributor
S4924R-391J Details Description
Related parts for S4924R-391J
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC BUFFER DL NON-INVERTING 6XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 33MHZ 32TSOP datasheet.pdf
DISPLAY DIGITAL POS 12-24VDC RED datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBACK PWM 16-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf