Bel Fuse Inc. S553-6500-A5-F
S553-6500-A5-F picture photo
Mfg. Part Number
S553-6500-A5-F
Manufacturer
Product Category
Pulse Transformers
Brief Description
MODULE XFRMR
Datasheet Download
S553-6500-A5-F.pdf
Availability of S553-6500-A5-F
QUANTITY
S553-6500-A5-F Order Process
Ship out your order
Specifications of S553-6500-A5-F
Internal Part NumberEIS-S553-6500-A5-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Category Transformers
FamilyPulse Transformers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S553-6500-A5-F
Related LinksS553-65, S553-6500-A5-F Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
S553-6500-A5-F Details Description
Related parts for S553-6500-A5-F
IC SYNTH FREQ 155.52MHZ 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 100W datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
RES 10M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 60V 300A 2TOWER datasheet.pdf
CABLE PLUG 5POLE datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
350 TB RIS CLA PRESS FIT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V THRU HOLE datasheet.pdf