Vishay/BCcomponents S562M39Z5UN65J7R
S562M39Z5UN65J7R picture photo
Mfg. Part Number
S562M39Z5UN65J7R
Brief Description
CAP CER 5600PF 1KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S562M39Z5UN65J7R.pdf
Availability of S562M39Z5UN65J7R
QUANTITY
S562M39Z5UN65J7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S562M39Z5UN65J7R
Internal Part NumberEIS-S562M39Z5UN65J7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance5600pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S562M39Z5UN65J7R
Related LinksS562M39Z, S562M39Z5UN65J7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S562M39Z5UN65J7R Details Description
Related parts for S562M39Z5UN65J7R
RES 4.7K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 17.8KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC QUAD 2 INPUT MUX 3ST 16DIP datasheet.pdf
IC EQUALIZE CABLE 3.2GBPS 68TQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 10 POS datasheet.pdf
CABLE PLUG 4POLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 2MM datasheet.pdf