Vishay/BCcomponents S680J31U2MR63K7R
S680J31U2MR63K7R picture photo
Mfg. Part Number
S680J31U2MR63K7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 3KV U2M RADIAL
Datasheet Download
S680J31U2MR63K7R.pdf
Availability of S680J31U2MR63K7R
QUANTITY
S680J31U2MR63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S680J31U2MR63K7R
Internal Part NumberEIS-S680J31U2MR63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientU2M
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S680J31U2MR63K7R
Related LinksS680J31U, S680J31U2MR63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S680J31U2MR63K7R Details Description
Related parts for S680J31U2MR63K7R
MARKER SNAP-ON 5 15-19MM WHITE datasheet.pdf
.070 ECONOSEAL PLUG ASSY 3P datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.6GHZ 16TQFN datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CRIMP TERM HSG KK 5.08MM 3POS datasheet.pdf
CAP TANT 60UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
IC FPGA 920 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
15POS M WATER RES 4-40 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V datasheet.pdf