Vishay/BCcomponents S680J31U2MR63K7R
S680J31U2MR63K7R picture photo
Mfg. Part Number
S680J31U2MR63K7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 3KV U2M RADIAL
Datasheet Download
S680J31U2MR63K7R.pdf
Availability of S680J31U2MR63K7R
QUANTITY
S680J31U2MR63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S680J31U2MR63K7R
Internal Part NumberEIS-S680J31U2MR63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientU2M
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S680J31U2MR63K7R
Related LinksS680J31U, S680J31U2MR63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S680J31U2MR63K7R Details Description
Related parts for S680J31U2MR63K7R
IC FPGA 77 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO SEALED 6POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 8VDFN datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf