Vishay/BCcomponents S680J33SL0P6UK5R
S680J33SL0P6UK5R picture photo
Mfg. Part Number
S680J33SL0P6UK5R
Brief Description
CAP CER 68PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
S680J33SL0P6UK5R.pdf
Availability of S680J33SL0P6UK5R
QUANTITY
S680J33SL0P6UK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S680J33SL0P6UK5R
Internal Part NumberEIS-S680J33SL0P6UK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S680J33SL0P6UK5R
Related LinksS680J33S, S680J33SL0P6UK5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S680J33SL0P6UK5R Details Description
Related parts for S680J33SL0P6UK5R
IC ENCORE MCU FLASH 16K 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.4PF 10V 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.15A WLP4B datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf