Vishay/BCcomponents S681K29X7RN6UJ5R
S681K29X7RN6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S681K29X7RN6UJ5R
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S681K29X7RN6UJ5R.pdf
Availability of S681K29X7RN6UJ5R
QUANTITY
S681K29X7RN6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S681K29X7RN6UJ5R
Internal Part NumberEIS-S681K29X7RN6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S681K29X7RN6UJ5R
Related LinksS681K29X, S681K29X7RN6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S681K29X7RN6UJ5R Details Description
Related parts for S681K29X7RN6UJ5R
RES SMD 47.5 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TRIMMER 5-20PF 100V SMD datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB9 STR BLACK datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST QUAD 16TSSOP datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RF COAX CABLE 18GHZ 50 OHM 36"" datasheet.pdf