Vishay/BCcomponents S681K29Y5PN63J5R
S681K29Y5PN63J5R picture photo
Mfg. Part Number
S681K29Y5PN63J5R
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S681K29Y5PN63J5R.pdf
Availability of S681K29Y5PN63J5R
QUANTITY
S681K29Y5PN63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S681K29Y5PN63J5R
Internal Part NumberEIS-S681K29Y5PN63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S681K29Y5PN63J5R
Related LinksS681K29Y, S681K29Y5PN63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S681K29Y5PN63J5R Details Description
Related parts for S681K29Y5PN63J5R
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HOUSING 22POS DUAL 1.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf