Vishay/BCcomponents S682K59Y5PN63J7R
S682K59Y5PN63J7R picture photo
Mfg. Part Number
S682K59Y5PN63J7R
Brief Description
CAP CER 6800PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S682K59Y5PN63J7R.pdf
Availability of S682K59Y5PN63J7R
QUANTITY
S682K59Y5PN63J7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S682K59Y5PN63J7R
Internal Part NumberEIS-S682K59Y5PN63J7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.780" (19.80mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S682K59Y5PN63J7R
Related LinksS682K59Y, S682K59Y5PN63J7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S682K59Y5PN63J7R Details Description
Related parts for S682K59Y5PN63J7R
CABLE D-SUB-HFP09H/AE09M/HFP09H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 2.91K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS FEED-THRU PIN datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W SMV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf