AVX Corporation SA101A471JAA-LF
SA101A471JAA-LF picture photo
Mfg. Part Number
SA101A471JAA-LF
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA101A471JAA-LF.pdf
Availability of SA101A471JAA-LF
QUANTITY
SA101A471JAA-LF Order Process
Ship out your order
Specifications of SA101A471JAA-LF
Internal Part NumberEIS-SA101A471JAA-LF
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA101A471JAA-LF
Related LinksSA101A4, SA101A471JAA-LF Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA101A471JAA-LF Details Description
Related parts for SA101A471JAA-LF
CONN EDGECARD 160PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER HIGH DRIVE 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER BREAKAWAY 9POS .100 datasheet.pdf
PIN CONTACT 100 PCS datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
DIODE 1PH 4A 800V datasheet.pdf