AVX Corporation SA101A681JARC
SA101A681JARC picture photo
Mfg. Part Number
SA101A681JARC
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA101A681JARC.pdf
Availability of SA101A681JARC
QUANTITY
SA101A681JARC Order Process
Ship out your order
Specifications of SA101A681JARC
Internal Part NumberEIS-SA101A681JARC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA101A681JARC
Related LinksSA101A, SA101A681JARC Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA101A681JARC Details Description
Related parts for SA101A681JARC
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOT 3LVL.300 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.8W AB 24TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
DIN STRAIGHT HEADER F datasheet.pdf
TV 2C 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
1500UF 200V 35X105MM 85C 10000H datasheet.pdf
25A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf