AVX Corporation SA102A100KAC
SA102A100KAC picture photo
Mfg. Part Number
SA102A100KAC
Brief Description
CAP CER 10PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A100KAC.pdf
Availability of SA102A100KAC
QUANTITY
SA102A100KAC Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A100KAC
Internal Part NumberEIS-SA102A100KAC
Standard Package4,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A100KAC
Related LinksSA102A, SA102A100KAC Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A100KAC Details Description
Related parts for SA102A100KAC
OSC XO 25.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC SWITCH TRIPLE SPDT 16LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 10POS VERT .112" datasheet.pdf
CONN HEADER R/A KK 4POS 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 115V datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 630V AXIAL datasheet.pdf