AVX Corporation SA102A101MAA
SA102A101MAA picture photo
Mfg. Part Number
SA102A101MAA
Brief Description
CAP CER 100PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A101MAA.pdf
Availability of SA102A101MAA
QUANTITY
SA102A101MAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A101MAA
Internal Part NumberEIS-SA102A101MAA
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A101MAA
Related LinksSA102A, SA102A101MAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A101MAA Details Description
Related parts for SA102A101MAA
IC DDR SDRAM 256MBIT 66TSOP datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 12.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MINI MI II 1ROW WAFER ASSY 4CKT datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
END PLATE 23MM WIDE ORANGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf