AVX Corporation SA102A121KAC
SA102A121KAC picture photo
Mfg. Part Number
SA102A121KAC
Brief Description
CAP CER 120PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A121KAC.pdf
Availability of SA102A121KAC
QUANTITY
SA102A121KAC Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A121KAC
Internal Part NumberEIS-SA102A121KAC
Standard Package4,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A121KAC
Related LinksSA102A, SA102A121KAC Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A121KAC Details Description
Related parts for SA102A121KAC
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 15MA 1.55 OHM datasheet.pdf
CBL 10POS 0.5MM JMPR TYPE A 7" datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC OR CTRLR BRIDGE RECT 12MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.05A 280 MOHM datasheet.pdf
IN LINE COUPLERS datasheet.pdf
CTV 6C 6#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP POLY 2700UF 0.2 2.5V SMD datasheet.pdf
47UF 25V 7,6X20,4MM 125C 20000H datasheet.pdf