AVX Corporation SA102A680FAR
SA102A680FAR picture photo
Mfg. Part Number
SA102A680FAR
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A680FAR.pdf
Availability of SA102A680FAR
QUANTITY
SA102A680FAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A680FAR
Internal Part NumberEIS-SA102A680FAR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A680FAR
Related LinksSA102A, SA102A680FAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A680FAR Details Description
Related parts for SA102A680FAR
DIODE ARRAY GP 400V 4A TO220AB datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R 10-DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP MICA 160PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
21MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf