AVX Corporation SA102A6R0DAR
SA102A6R0DAR picture photo
Mfg. Part Number
SA102A6R0DAR
Brief Description
CAP CER 6PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A6R0DAR.pdf
Availability of SA102A6R0DAR
QUANTITY
SA102A6R0DAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A6R0DAR
Internal Part NumberEIS-SA102A6R0DAR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A6R0DAR
Related LinksSA102A, SA102A6R0DAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A6R0DAR Details Description
Related parts for SA102A6R0DAR
RES 620 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE-AKN44A/ AE50G / X datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A POWERMITE datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 300MA 750 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 37.4KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 45UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RECEIVER FOR E3C-S10 SENSOR datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
EB XRLRPLNGR SIDXIT 3.0M CABLE datasheet.pdf
DC/DC 3KVDC DIP 1W 24V TO +/-5V datasheet.pdf