AVX Corporation SA105C333KAC
SA105C333KAC picture photo
Mfg. Part Number
SA105C333KAC
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
SA105C333KAC.pdf
Availability of SA105C333KAC
QUANTITY
SA105C333KAC Order Process
Ship out your order
Specifications of SA105C333KAC
Internal Part NumberEIS-SA105C333KAC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package4,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA105C333KAC
Related LinksSA105C, SA105C333KAC Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA105C333KAC Details Description
Related parts for SA105C333KAC
HEAT SHRINK BLU 3/8" X 200' datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
VARISTOR 17V 30A 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS .100" GOLD datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 18.7UH T38 datasheet.pdf
FIXED IND 0.6NH 750MA 100 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
FUSE TERMINAL BLOCK LED 12V 5X20 datasheet.pdf