Vishay/Vitramon VJ0805D181KXXAR
VJ0805D181KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181KXXAR
Brief Description
CAP CER 180PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181KXXAR.pdf
Availability of VJ0805D181KXXAR
QUANTITY
VJ0805D181KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181KXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181KXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D181KXXAR
RES 750 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SRL 133K 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONN SKT 4POS E-CON 3A WIRE MT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 10.16MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CAP POLY 220UF 20% 35V T/H datasheet.pdf