AVX Corporation SA105C393JAA
SA105C393JAA picture photo
Mfg. Part Number
SA105C393JAA
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
SA105C393JAA.pdf
Availability of SA105C393JAA
QUANTITY
SA105C393JAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA105C393JAA
Internal Part NumberEIS-SA105C393JAA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA105C393JAA
Related LinksSA105C, SA105C393JAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA105C393JAA Details Description
Related parts for SA105C393JAA
IC CPLD 64MC 15NS 84PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 4V 20% 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
SENS PROX M30 20MM PNP-NC UNSHLD datasheet.pdf
C9 P-FIT D30 datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
SFP 2X4 datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf