AVX Corporation SA105C823KAR
SA105C823KAR picture photo
Mfg. Part Number
SA105C823KAR
Brief Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
SA105C823KAR.pdf
Availability of SA105C823KAR
QUANTITY
SA105C823KAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA105C823KAR
Internal Part NumberEIS-SA105C823KAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA105C823KAR
Related LinksSA105C, SA105C823KAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA105C823KAR Details Description
Related parts for SA105C823KAR
RES SMD 21 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 13POS W/SCKT datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 32-VFQFPN datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
LED RA 3.4MM 660NM RED DIFF SMD datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 40mA Backlight 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
19 SIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 100A GRAY datasheet.pdf