AVX Corporation SA105E104ZAA
SA105E104ZAA picture photo
Mfg. Part Number
SA105E104ZAA
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA105E104ZAA.pdf
Availability of SA105E104ZAA
QUANTITY
SA105E104ZAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA105E104ZAA
Internal Part NumberEIS-SA105E104ZAA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA105E104ZAA
Related LinksSA105E, SA105E104ZAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA105E104ZAA Details Description
Related parts for SA105E104ZAA
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 450 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA datasheet.pdf
SERVER CABINET 19" 42U BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 57POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.81K OHM 1% 30W datasheet.pdf