AVX Corporation SA105E473ZAA
SA105E473ZAA picture photo
Mfg. Part Number
SA105E473ZAA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA105E473ZAA.pdf
Availability of SA105E473ZAA
QUANTITY
SA105E473ZAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA105E473ZAA
Internal Part NumberEIS-SA105E473ZAA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA105E473ZAA
Related LinksSA105E, SA105E473ZAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA105E473ZAA Details Description
Related parts for SA105E473ZAA
SWITCH KNOB STRGHT 0.5" BLCK-NTR datasheet.pdf
AUD SIG DEVICE AC/DC PANEL datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.89" DIA BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
GT 5C 5#12 SKT PLUG RTANG datasheet.pdf
Non-Isolated 10A SIP DC/DC Converters datasheet.pdf