Bourns Inc. SA2-4500-CLT-STD
SA2-4500-CLT-STD picture photo
Mfg. Part Number
SA2-4500-CLT-STD
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 4500V 20% 5KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
SA2-4500-CLT-STD.pdf
Availability of SA2-4500-CLT-STD
QUANTITY
SA2-4500-CLT-STD Order Process
Ship out your order
Specifications of SA2-4500-CLT-STD
Internal Part NumberEIS-SA2-4500-CLT-STD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesSA2
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - DC Spark Over (Nom)4500V
Impulse Discharge Current (8/20µs)5000A (5kA)
Tolerance±20%
Number of Poles2
Fail ShortNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial Cylinder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA2-4500-CLT-STD
Related LinksSA2-4500, SA2-4500-CLT-STD Datasheet, Bourns Inc. Distributor
SA2-4500-CLT-STD Details Description
Related parts for SA2-4500-CLT-STD
TVS DIODE 4VWM SSMINI5 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 100V 10% BP 1210 datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 1/2" 2S FIN datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 16V 1210 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W datasheet.pdf
26500 9#20 3#16 P TH RECP LC datasheet.pdf
30V PNP LOW SATURATION MEDUIM POWER TRANSISTOR IN SOT89 IC datasheet.pdf