AVX Corporation SA201C223MAA
SA201C223MAA picture photo
Mfg. Part Number
SA201C223MAA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
SA201C223MAA.pdf
Availability of SA201C223MAA
QUANTITY
SA201C223MAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA201C223MAA
Internal Part NumberEIS-SA201C223MAA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.260" L (2.54mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA201C223MAA
Related LinksSA201C, SA201C223MAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA201C223MAA Details Description
Related parts for SA201C223MAA
RES 59K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER LINE 150UH 2.2A VERTICAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 65MSPS 40-TQFN datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 24"L X 20"W datasheet.pdf
FERRITE CHIP 11 OHM 1.5A 0805 datasheet.pdf
MARKER CARD PRINTED HORIZONTALLY datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf