Vishay Semiconductor/Diodes Division SA28CAHE3/73
SA28CAHE3/73 picture photo
Mfg. Part Number
SA28CAHE3/73
Brief Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO204AC
Datasheet Download
SA28CAHE3/73.pdf
Availability of SA28CAHE3/73
QUANTITY
SA28CAHE3/73 Order Process
Ship out your order
Specifications of SA28CAHE3/73
Internal Part NumberEIS-SA28CAHE3/73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
PackagingTape & Box (TB)
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)11A
Power - Peak Pulse500W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA28CAHE3/73
Related LinksSA28CA, SA28CAHE3/73 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SA28CAHE3/73 Details Description
Related parts for SA28CAHE3/73
INSERTION BRIDGE 2POS INSULATED datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS REVERSE CPC datasheet.pdf
CAP CER 970PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 31.6VWM 56.4VC 1.5KE datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-35V 500MA datasheet.pdf
CABLE 18COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
PAC-RX3I-RV24-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
SCREWMOUNT GPS datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 60POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf