AVX Corporation SA301A222GAR
SA301A222GAR picture photo
Mfg. Part Number
SA301A222GAR
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA301A222GAR.pdf
Availability of SA301A222GAR
QUANTITY
SA301A222GAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301A222GAR
Internal Part NumberEIS-SA301A222GAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301A222GAR
Related LinksSA301A, SA301A222GAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301A222GAR Details Description
Related parts for SA301A222GAR
TAPE CONDUCT ADHESIVE 1/2"X36YD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A DO214AB datasheet.pdf
RES 953 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
PLUG INLINE 13PIN SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 4.2A 50.1 MOHM datasheet.pdf
1200UF 35V 16.5X28 105C RAD datasheet.pdf