AVX Corporation SA301A332FAR
SA301A332FAR picture photo
Mfg. Part Number
SA301A332FAR
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA301A332FAR.pdf
Availability of SA301A332FAR
QUANTITY
SA301A332FAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301A332FAR
Internal Part NumberEIS-SA301A332FAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301A332FAR
Related LinksSA301A, SA301A332FAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301A332FAR Details Description
Related parts for SA301A332FAR
FUSE GLASS 3A 250VAC 2AG datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
BUS SYSTEM CABLE DEVICENET 5POS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 35V T/H datasheet.pdf
SUPPORT ANVIL datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS 0.8MM SMD datasheet.pdf