AVX Corporation SA301A392JAR
SA301A392JAR picture photo
Mfg. Part Number
SA301A392JAR
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA301A392JAR.pdf
Availability of SA301A392JAR
QUANTITY
SA301A392JAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301A392JAR
Internal Part NumberEIS-SA301A392JAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301A392JAR
Related LinksSA301A, SA301A392JAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301A392JAR Details Description
Related parts for SA301A392JAR
IC SWITCH BUS 8BIT FET 20-TVSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.3W SC74R datasheet.pdf
CONTROL ACCESS CURRENT TRNSFRMR datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS W/SKT BOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CAP TANT 0.033UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
BATTERY LITH 3V RECHARGE SMD datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf