AVX Corporation SA301E334MAR
SA301E334MAR picture photo
Mfg. Part Number
SA301E334MAR
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA301E334MAR.pdf
Availability of SA301E334MAR
QUANTITY
SA301E334MAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301E334MAR
Internal Part NumberEIS-SA301E334MAR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301E334MAR
Related LinksSA301E, SA301E334MAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301E334MAR Details Description
Related parts for SA301E334MAR
RECEIVER FIBER OPTIC 13.2MBPS datasheet.pdf
DSUB CRIMP 50 PIN datasheet.pdf
IC HFET ALGAAS/GAAS 1W SOT-89 datasheet.pdf
GDT 230V 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 24"W datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FAN FRAME FILTER ALUM/STN 80MM datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 360MA 600 MOHM datasheet.pdf