AVX Corporation SA301E334ZAA
SA301E334ZAA picture photo
Mfg. Part Number
SA301E334ZAA
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA301E334ZAA.pdf
Availability of SA301E334ZAA
QUANTITY
SA301E334ZAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301E334ZAA
Internal Part NumberEIS-SA301E334ZAA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301E334ZAA
Related LinksSA301E, SA301E334ZAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301E334ZAA Details Description
Related parts for SA301E334ZAA
VARISTOR 670V 6.5KA BASE datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A 40POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 42MM PANEL datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 2AG datasheet.pdf
XFRMR MODULE 2PORT 1:1 10/100 datasheet.pdf
RES SMD 6.9K OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SSD 256GB 2.5" datasheet.pdf
RES 1.04M OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
CONN 7/8" MALE 4POS datasheet.pdf