AVX Corporation SA301E334ZAC
SA301E334ZAC picture photo
Mfg. Part Number
SA301E334ZAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA301E334ZAC.pdf
Availability of SA301E334ZAC
QUANTITY
SA301E334ZAC Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301E334ZAC
Internal Part NumberEIS-SA301E334ZAC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.33µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301E334ZAC
Related LinksSA301E, SA301E334ZAC Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301E334ZAC Details Description
Related parts for SA301E334ZAC
RES SMD 118K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 2SMD R/A datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 250V U2J 1206 datasheet.pdf
SWITCH SPST 7 SEC LOW PROFILE datasheet.pdf
CONN VT CPI B/A HDR GOLD 32POS datasheet.pdf
IMP100,O,H,V4P10C,UG,LEW39 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HAR-PAK SHROUD 1SU ANGLED datasheet.pdf
Dual, 12-/14-/16-Bit nanoDACs㈢ with 5 ppm/∑C On-Chip Reference, I2C㈢ Interface IC datasheet.pdf