Infineon Technologies SAB82525H-V21
SAB82525H-V21 picture photo
Mfg. Part Number
SAB82525H-V21
Manufacturer
Product Category
Interface - Specialized
Brief Description
IC CONTROLLER SERIAL 44-MQFP
Datasheet Download
SAB82525H-V21.pdf
Availability of SAB82525H-V21
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SAB82525H-V21 Order Process
Ship out your order
Specifications of SAB82525H-V21
Internal Part NumberEIS-SAB82525H-V21
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package96
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Specialized
Series-
PackagingTube
Applications-
InterfaceSerial
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Package / Case44-QFP
Supplier Device PackageP-MQFP-44
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SAB82525H-V21
Related LinksSAB825, SAB82525H-V21 Datasheet, Infineon Technologies Distributor
SAB82525H-V21 Details Description
Related parts for SAB82525H-V21
CONN HEADER 3POS R/A 30GOLD T/H datasheet.pdf
TWEEZER POINTED SHARP 4.53" datasheet.pdf
RES SMD 1.78KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 51PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CURRENT TRANSFORMER W/SHIELD SET datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 560MA 350 MOHM SMD datasheet.pdf
63/37 HYDRO-X 2% .024DIA/23SWG datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf