Murata Electronics North America SAF45MS52P(45MHZ)
SAF45MS52P(45MHZ) picture photo
Mfg. Part Number
SAF45MS52P(45MHZ)
Datasheet Download
SAF45MS52P(45MHZ).pdf
Availability of SAF45MS52P(45MHZ)
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of SAF45MS52P(45MHZ), we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. SAF45MS52P(45MHZ) can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for SAF45MS52P(45MHZ), Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
SAF45MS52P(45MHZ) Order Process
Ship out your order
Specifications of SAF45MS52P(45MHZ)
Internal Part NumberEIS-SAF45MS52P(45MHZ)
Delivery TimeIn stock, ship SAF45MS52P(45MHZ) today.
SeriesSAF45MS52P
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP-4P
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SAF45MS52P(45MHZ)
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSAF45MS5, SAF45MS52P(45MHZ) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SAF45MS52P(45MHZ) Details Description
Related parts for SAF45MS52P(45MHZ)
CAP CER 0.22UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QSOP datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT GOLD .100 datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 23.4K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20.3K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf