Murata Electronics North America SAFSE1G48ADOTOOROO
SAFSE1G48ADOTOOROO picture photo
Mfg. Part Number
SAFSE1G48ADOTOOROO
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
SAFSE1G48ADOTOOROO.pdf
Availability of SAFSE1G48ADOTOOROO
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SAFSE1G48ADOTOOROO Order Process
Ship out your order
Specifications of SAFSE1G48ADOTOOROO
Internal Part NumberEIS-SAFSE1G48ADOTOOROO
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SAFSE1G48ADOTOOROO today.
SeriesSAFSE1G48A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD-DIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SAFSE1G48ADOTOOROO
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSAFSE1G48, SAFSE1G48ADOTOOROO Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SAFSE1G48ADOTOOROO Details Description
Related parts for SAFSE1G48ADOTOOROO
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP E/STOP 60MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 560VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 15VOUT 75W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 720MA 560 MOHM datasheet.pdf