LEMO SAG.H51.LLZBG
SAG.H51.LLZBG picture photo
Mfg. Part Number
SAG.H51.LLZBG
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN INLINE PLUG 51POS SKT HSG
Datasheet Download
SAG.H51.LLZBG.pdf
Availability of SAG.H51.LLZBG
QUANTITY
SAG.H51.LLZBG Order Process
Ship out your order
Specifications of SAG.H51.LLZBG
Internal Part NumberEIS-SAG.H51.LLZBG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesS
PackagingBulk
Connector TypePlug
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions51
Pitch-
Number of Rows5
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
ColorBlack
FeaturesCable Clamp
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SAG.H51.LLZBG
Related LinksSAG.H5, SAG.H51.LLZBG Datasheet, LEMO Distributor
SAG.H51.LLZBG Details Description
Related parts for SAG.H51.LLZBG
RES SMD 154K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 132CSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 5 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
1VS SEALING datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf