Crouzet SAS12S12AD
SAS12S12AD picture photo
Mfg. Part Number
SAS12S12AD
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
SS TIMR ON DLY, 12S, 12VAC/DC
Datasheet Download
SAS12S12AD.pdf
Availability of SAS12S12AD
QUANTITY
SAS12S12AD Order Process
Ship out your order
Specifications of SAS12S12AD
Internal Part NumberEIS-SAS12S12AD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SAS12S12AD
Related LinksSAS12, SAS12S12AD Datasheet, Crouzet Distributor
SAS12S12AD Details Description
Related parts for SAS12S12AD
TERM BLOCK PCB 2POS 9.52MM BLACK datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
REMOVAL TOOL LGHTPLANE DUST CVR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 92MA 6.7 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf