Crouzet SASP100S24AD
SASP100S24AD picture photo
Mfg. Part Number
SASP100S24AD
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
SS TIMR ON DLY, 100S ADJ, 24VAC/
Datasheet Download
SASP100S24AD.pdf
Availability of SASP100S24AD
QUANTITY
SASP100S24AD Order Process
Ship out your order
Specifications of SASP100S24AD
Internal Part NumberEIS-SASP100S24AD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SASP100S24AD
Related LinksSASP10, SASP100S24AD Datasheet, Crouzet Distributor
SASP100S24AD Details Description
Related parts for SASP100S24AD
IDC CABLE - MSD10K/MC10M/MCE10K datasheet.pdf
IC OPAMP GP 750KHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
CONN JACKSOCKET #4-40 .40" datasheet.pdf
CONN RCPT 44POS DL 2MM 8GOLD T/H datasheet.pdf
QUADRUSMIN IMAGER, STD DENSITY datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.8A 175 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8"-48" YLLW/GREEN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf