Crouzet SASP20S110AD
SASP20S110AD picture photo
Mfg. Part Number
SASP20S110AD
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
SS TIMR ON DLY, 20S ADJ, 110VAC/
Datasheet Download
SASP20S110AD.pdf
Availability of SASP20S110AD
QUANTITY
SASP20S110AD Order Process
Ship out your order
Specifications of SASP20S110AD
Internal Part NumberEIS-SASP20S110AD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SASP20S110AD
Related LinksSASP20, SASP20S110AD Datasheet, Crouzet Distributor
SASP20S110AD Details Description
Related parts for SASP20S110AD
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
NON PLUGINLOW TEMP VERS SIDE datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW SOD123 datasheet.pdf