Crouzet USA SASP5M220AD
SASP5M220AD picture photo
Mfg. Part Number
SASP5M220AD
Brief Description
TIMER 12
Datasheet Download
SASP5M220AD.pdf
Availability of SASP5M220AD
QUANTITY
SASP5M220AD Order Process
Ship out your order
Specifications of SASP5M220AD
Internal Part NumberEIS-SASP5M220AD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDeclaration of Conformity
Standard Package100
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesSAS
Relay TypeIntegrated
FunctionOn-Delay
Circuit-
Delay Time0.1 Sec ~ 5 Min
Output TypeSolid State Relay
Contact Rating @ Voltage-
Voltage - Supply220VAC/DC
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
Timing Adjustment MethodPotentiometer
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SASP5M220AD
Related LinksSASP5, SASP5M220AD Datasheet, Crouzet USA Distributor
SASP5M220AD Details Description
Related parts for SASP5M220AD
JUMPER-H1507TR/A3048N/X 6" datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C, SPI Dimming 40mA Backlight 36-DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 37.9K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
MOD EVAL DSP 100MHZ TMS320VC5409 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ10B M25 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf