Winchester Electronics SBC1855A(U)
SBC1855A(U) picture photo
Mfg. Part Number
SBC1855A(U)
Manufacturer
Product Category
Coaxial Connectors (RF)
Brief Description
BNC CRIMPING FOR BELDEN 1855A
Datasheet Download
SBC1855A(U).pdf
Availability of SBC1855A(U)
QUANTITY
SBC1855A(U) Order Process
Ship out your order
Specifications of SBC1855A(U)
Internal Part NumberEIS-SBC1855A(U)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCoaxial Connectors (RF)
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBC1855A(U)
Related LinksSBC18, SBC1855A(U) Datasheet, Winchester Electronics Distributor
SBC1855A(U) Details Description
Related parts for SBC1855A(U)
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
Connector Header 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CABLE TIE MINI 18LB 4" datasheet.pdf
SW DIP LOW PRO 6 POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf