Sullins Connector Solutions SBH11-NBPC-D12-RA-BK
SBH11-NBPC-D12-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH11-NBPC-D12-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER .100" 24POS
Datasheet Download
SBH11-NBPC-D12-RA-BK.pdf
Availability of SBH11-NBPC-D12-RA-BK
QUANTITY
SBH11-NBPC-D12-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH11-NBPC-D12-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SBH11-NBPC-D12-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSBH11
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH11-NBPC-D12-RA-BK
Related LinksSBH11-NBPC, SBH11-NBPC-D12-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH11-NBPC-D12-RA-BK Details Description
Related parts for SBH11-NBPC-D12-RA-BK
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CIR BRKR 25A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 0.9 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 29.5V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
IC SDRAM 16M 200MHZ 50TSOP datasheet.pdf