Sullins Connector Solutions SBH11-NBPC-D13-RA-BK
SBH11-NBPC-D13-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH11-NBPC-D13-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER .100" 26POS
Datasheet Download
SBH11-NBPC-D13-RA-BK.pdf
Availability of SBH11-NBPC-D13-RA-BK
QUANTITY
SBH11-NBPC-D13-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH11-NBPC-D13-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SBH11-NBPC-D13-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSBH11
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH11-NBPC-D13-RA-BK
Related LinksSBH11-NBPC, SBH11-NBPC-D13-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH11-NBPC-D13-RA-BK Details Description
Related parts for SBH11-NBPC-D13-RA-BK
CONN SOCKET COVER FOR LCC datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 160MA 5.7 OHM datasheet.pdf
CONN SPRING 13POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 512 RAM 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CABLE STR FEMALE-FEMALE 3POS 3' datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.86A 121 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG HSG MALE 37POS STR datasheet.pdf