Sullins Connector Solutions SBH31-NBPB-D30-SM-BK
SBH31-NBPB-D30-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH31-NBPB-D30-SM-BK
Brief Description
CONN HEADER .050" 60POS
Datasheet Download
SBH31-NBPB-D30-SM-BK.pdf
Availability of SBH31-NBPB-D30-SM-BK
QUANTITY
SBH31-NBPB-D30-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH31-NBPB-D30-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SBH31-NBPB-D30-SM-BK
SeriesSBH31
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions60
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH31-NBPB-D30-SM-BK
Related LinksSBH31-NBPB, SBH31-NBPB-D30-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH31-NBPB-D30-SM-BK Details Description
Related parts for SBH31-NBPB-D30-SM-BK
RES SMD 2.94 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT LV 24-QSOP datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1.5A datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
LABEL 2" CIRCLE GREEN 1000/PK datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 2W SMBJ datasheet.pdf