Sullins Connector Solutions SBH51-LPPE-D17-SP-BK
SBH51-LPPE-D17-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH51-LPPE-D17-SP-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 34POS 1MM GOLD SMD
Datasheet Download
SBH51-LPPE-D17-SP-BK.pdf
Availability of SBH51-LPPE-D17-SP-BK
QUANTITY
SBH51-LPPE-D17-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH51-LPPE-D17-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SBH51-LPPE-D17-SP-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package33
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSBH51
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH51-LPPE-D17-SP-BK
Related LinksSBH51-LPPE, SBH51-LPPE-D17-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH51-LPPE-D17-SP-BK Details Description
Related parts for SBH51-LPPE-D17-SP-BK
IC D-TYP LATCH OCT TRANS 20-BGA datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 36POS .100" DUAL datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CAP MICA 330PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 4700UH datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 620PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf