3M SBR-ST-29-P-ML
SBR-ST-29-P-ML picture photo
Mfg. Part Number
SBR-ST-29-P-ML
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN SOCKET SAS 29POS VERT
Datasheet Download
SBR-ST-29-P-ML.pdf
Availability of SBR-ST-29-P-ML
QUANTITY
SBR-ST-29-P-ML Order Process
Ship out your order
Specifications of SBR-ST-29-P-ML
Internal Part NumberEIS-SBR-ST-29-P-ML
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInput/Output Connector Systems Primer
PCN Design/SpecificationSBR Series Intermateable 15/Dec/2009
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesSBR
PackagingTray
Connector StyleReceptacle
Connector TypeSAS
Number of Positions29
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBR-ST-29-P-ML
Related LinksSBR-ST-, SBR-ST-29-P-ML Datasheet, 3M Distributor
SBR-ST-29-P-ML Details Description
Related parts for SBR-ST-29-P-ML
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 9.2NS 208PQFP datasheet.pdf
IC SW DL ADDRESS W/1K MEM TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A DPAK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 8A D2PAK datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
RES 15K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf