Vishay/Sprague M39006/09-8344
M39006/09-8344 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/09-8344
Brief Description
CAP TANT 39UF 10% 60V AXIAL
Datasheet Download
M39006/09-8344.pdf
Availability of M39006/09-8344
QUANTITY
M39006/09-8344 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/09-8344
Internal Part NumberEIS-M39006/09-8344
PackagingBulk
Capacitance39µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated60V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT2
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/09-8344
Related LinksM39006/, M39006/09-8344 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/09-8344 Details Description
Related parts for M39006/09-8344
JUMPER-H1500TR/A2015G/X 10" datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 90NS 44SOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
ATTENUATOR 5DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 163MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf