Vishay Thin Film PHP00603E2100BST1
PHP00603E2100BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E2100BST1
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E2100BST1.pdf
Availability of PHP00603E2100BST1
QUANTITY
PHP00603E2100BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E2100BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E2100BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E2100BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E2100BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E2100BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E2100BST1
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER CT 3POS FREE HANGING datasheet.pdf
RES SMD 4.22KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
REMOTE SLAVE INPUT BLK FOR G70A datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CAP ALUM 7500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 220 NF 5% 850VDC RAD datasheet.pdf