Analog 5962-8754001CA
5962-8754001CA picture photo
Mfg. Part Number
5962-8754001CA
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
High Speed, Precision Sample-and-Hold Amplifier IC
Datasheet Download
5962-8754001CA.pdf
Availability of 5962-8754001CA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
5962-8754001CA Order Process
Ship out your order
Specifications of 5962-8754001CA
Internal Part NumberEIS-5962-8754001CA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship 5962-8754001CA today.
Series5962-8754
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for 5962-8754001CA
Alternative Part (Replacement)EIS-5962-8754001CA
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related Links5962-87, 5962-8754001CA Datasheet, Analog Distributor
5962-8754001CA Details Description
Related parts for 5962-8754001CA
IC MOSFET DRIVER CUR-SENSE 8-DIP datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP POLYMER 1500UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2MM T/H datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf