ON Semiconductor SBRB20200CTT4G
SBRB20200CTT4G picture photo
Mfg. Part Number
SBRB20200CTT4G
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V D2PAK
Datasheet Download
SBRB20200CTT4G.pdf
Availability of SBRB20200CTT4G
QUANTITY
SBRB20200CTT4G Order Process
Ship out your order
Specifications of SBRB20200CTT4G
Internal Part NumberEIS-SBRB20200CTT4G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesSWITCHMODE™
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1mA @ 200V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBRB20200CTT4G
Related LinksSBRB202, SBRB20200CTT4G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SBRB20200CTT4G Details Description
Related parts for SBRB20200CTT4G
DIODE GEN PURP 200V 8A TO220A datasheet.pdf
IC PROG CURRENT SOURCE 8DFN datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 2DIG ORN CC 0.56" datasheet.pdf
12 CIR MTA-100 CONN BLUE LF datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS W/SKT WALL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
H48-6C SHEET 320X320X5MM datasheet.pdf
RES 280 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf